rayyan

rh3

مؤسسه قرآنی ریان

rayansite2

حدیث روز

fdfdfdf

آيين‌نامه همكاري با دبستان دخترانه

به نام هستي بخش

پيش دبستان و دبستان دخترانه ريان نورالهدي

كودكان و نوجوانان را به تربيت اسلامي و تعليم اسلامي تربيت كنيد.         ( امام خميني ره )

آيين نامه ثبت نام  سال تحصيلي 99 98

ولي گرامي؛ سلام عليكم

اينك كه سال تحصيلي جديدي را با يـاري خداوند متعال و همكاري شما والدين گرامي آغاز كرديم . قوانين و مقررات سال تحصيـلي جـاري خدمتتان ارائه مي گردد؛ همسويي در اعـمال روش‌هاي آموزشي و تربيتـي از جانـب خانـه و مدرسه دسترسي به اين شرايط را آسان ساخته و ما را در جهت برداشتن موانع تربيتي كمك مي‌كند.

لذا ضمن استقبال از پيشنهادات سازنده‌ي شما ؛ توجهتان را به آيين‌نامه‌ ثبت نام جلب مي‌نماييم.

اميد است با رعايت دقيق موارد زير ما را در ايفاي اين وظيفه‌ي سنگين ياري نماييد.                          با تشكر

 • به احترام قرآن و عترت و شهدا، رعايت شئونات و پوشش اسلامي (حجاب كامل بدون آرايش) براي مادران و همراهان دانش‌آموز الزامي است.
 • ساعت كار پيش‌دبسـتان شنبـه تا چهارشنبـه از 7:30 صبـح تا 12:00 و ساعات كار دبسـتان 7:30 صبح تا 13:30 مي‌باشد ( مدرسه از ساعت 7 صبح پذيراي دانش‌آموزان خواهد بود ).
 • مدرسه در تعطيلات رسمي تعطيل بوده و در ساير موارد، تعطيلي تابع برنامه آموزش و پرورش خواهد بود (در موارد خاص، شوراي مدرسه درباره تعطيلي مدرسه تصميم گرفته و كتباً به اطلاع اولياي محترم رسانده خواهد شد).
 • تأخير ورود يا غيبت، دانش‌آموز را بيش از هركس آزرده مي سازد و در صورت تداوم ، معرف بي نظمي و سهل انگاري او خواهـد بود. پس توجّه فرماييد كه دانش‌آموز همـواره به مـوقع در مدرسه حضـور يابد و به مـوقع از مدرسـه خارج شود. (در صـورت تكرار تأخيـر يا غيبـت غيرموجـّه، پس از تـذكر شـفاهي و كتبي، اوليـاء محتـرم بدون هيچگونه اعتراضـي، ملـزم به انجام رأي شوراي مدرسه خواهند بود.)
 • اولياي گرامي موظفند رأس ساعت مقرر جهت بردن فرزند خود مراجـعه كنند.، در غير اين صورت مدرسه هيچ گونه مسئوليتـي در قبال آنان نخواهد داشت.
 • محيط منظم و آرام مدرسـه در نحوه آموزش و فراگيري دانش‌آموزان مؤثر است، لذا جهـت حفـظ نظـم و آرامـش مدرسه، عنايت به موارد زير را توصيه مي نماييم:

الف) صبح‌ها پس از رساندن دانش‌آموز، بلافاصله محيط را ترك نماييد.

ب) از تجمع مقابل درب مدرسه و داخل محوطه قبل از ساعت تعطيلي مدرسه جداً خودداري فرماييد.

ج) در مواقع خاص و هنگام مراجعه به مدرسه فقـط از طريـق دفتـر روابـط عمومي با مربيـان و كـادر مدرسـه ارتباط برقرار نموده و از رفت و آمد بي مورد داخل راهروها و دفاتر خودداري نماييد.

د) ملاقات‌هاي حضوري با كادر و معلمين را فقط در زمان‌هاي مشخص شده و با هماهنگي روابط عمومي انجام دهيد.

 • در صورت بيماري فرزندتان، تا قبل از بهبودي كامل از آوردن او به مدرسه خودداري فرماييد.
 • در صورتي‌كه دانش‌آموز به هر دليل نتوانست در مدرسه حضور يابد، علـت غيبت تا ساعت 9 صبح به اطلاع روابط عمومي رسانده شود.
 • فرزندتان فقط وسايل و لوازم مورد نياز هر روز را به تناسب برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اعلام شده همراه داشته باشد. همراه داشتن هر گونه وسايل اضافي، تجملي ( زيور آلات اعم از گردنبند، انگشتر و ... )، موبايل، تبلت و هرگونه وسيله الكترونيكي و ...) و وجه نقد ممنوع مي‌باشد.
 • نوشتن نام و نام خانوادگي دانش‌آموز در قسمت مناسبي از وسايل، لوازم التحرير، روپوش، لباس ورزشي و ... الزامي است. چنانچه فرزندتان وسيله يا لباس خود را گم كرد، سريعاً پيگيري نماييد. وسايل و البسه پيدا شده بدون نام، حداكثر يك‌هفته نگهداري شده و در صورت عدم شناسايي مالك آن، به خيريه تحويل خواهد شد.
 • در نحوه پوشش و آرايش موي فرزندتان، سادگي مد نظر قرار بگيرد.
 • بهداشت فردي اعم از كوتاهي ناخن و آراستگي مو و استحمام به موقع، نظافت لباس از جمله چادر، روپوش، مقنعه، جوراب و ... از موارد مهمي است كه رعايت مستمر آن مورد انتظار مي باشد.
 • اولياي محترم مي‌بايست برنامه بهداشتي دانش‌آموز اعم از واكسن‌ها، تست انگل و ... را در زمان معين انجام دهند.
 • كيف دانش‌آموزان مي بايست فاقد هرگونه تصوير غير مجاز باشد ( عروسك باربي و كارتوني و ... )
 • تهيه روپوش، لباس ورزشي، لوازم‌التحرير و ... بر اساس نظر مدرسه، برعهده والديـن خواهد بود.
 • از آن‌جا كه غالب دختران عزيزمان در پايه سوم مكلف مي‌شوند لذا در اواخر سال تحصيلي جشن چادر براي پايه دوم برگزار خواهد شد و از آن به بعد دختران پايه دوم مانند عزيزان پايه‌هاي بالاتر با چادر به مدرسه رفت و آمد خواهند كرد.
 • استفاده از چادر جهت رفت و آمد به مدرسه براي پايه‌هاي سوم تا ششم الزامي است.
 • در هر سال تحصيلي گزارش‌هايي پيرامون وضعيت اخلاقي، تربيتي، درسي، قرآني، ورزشي و ... ارائه خواهد شد كه انتظار مي‌رود اولياي محترم پيگيـري لازم جهت پيشرفت بيشتر دانش‌آموز انجام دهند.
 • با توجه به ضرورت هماهنگي خانه و مدرسه، اولياي محترم مي‌بايست در جلسات اوليا حضور منظم داشته‌باشند كه انشاء ا... فرزندان عزيزمان از ثمرات آن بهره‌مند خواهند شد.
 • در صورت صلاحديد شوراي تربيتي مدرسه، جلسه مشاوره براي برخي از دانش‌آموزان الزامي خواهد بود.
 • در موارد جشن تولد دانش‌آموز، اولياي محترم در صورت صلاحديد فقط يك جعبه شيريني براي كلاس مربوطه تهيه مي‌فرمايند. ( آوردن هديه به مدرسه ممنوع مي‌باشد.)
 • آوردن هديه براي معلمين و كادر مدرسه به مناسبت‌هاي مختلف عيد نوروز، روز معلم و ... ممنوع مي‌باشد. موارد خاص با هماهنگي مدير و انجمن اوليا و مربيان انجام خواهد شد.
 • در صورت آسيب‌رساني عمدي دانش آموز به وسايل مدرسه و يا وسايل ديگران، اولياي محترم وي موظف به جبران خسارت وارده در اسرع وقت مي‌باشند.
 • اولياي محترم مي‌بايست در اسرع وقت و قبل از شروع كلاس‌ها، نسبت به تكميل پرونده مالي و پرسنلي دانش‌آموز اقدام نمايند. بديهي است حضور دانش‌آموز در مدرسه منوط به تكميل ثبت‌نام و انجام كامل امور شهريه مي‌باشد. (به استناد مصوبه 337 جلسه مورخ 79/11/26 شوراي نظارت مركزي، چنان‌چه دانش‌آموز پس از ثبت نام و قبل از شروع سال تحصيلي در واحد آموزشي منصرف شود، معادل 5 درصد شهريه، پس از شروع سال تحصيلي تا قبل از امتحانات نوبت اول 50 درصد شهريه و پس از امتحانات نوبت اول (20 دي ماه به بعد) 100 درصد شهريه را بايد بپردازد.)   
 • شركت در برنامه تابستاني براي كليه دانش‌آموزان (به غير از نونهالان ورودي به پيش‌دبستاني) الزامي خواهد بود و شهريه آن به همراه شهريه سال تحصيلي بعد محاسبه و دريافت خواهد شد.
 • ثبت‌نام فقط براي يكسال انجام مي‌شود. ثبت‌نام براي سال بعد منوط به نظر شوراي مدرسه خواهد بود.

                                                                                                                    

                                                                                                       از حسن توجه و  همراهي شما متشكريم

 

 

                                                                                                                            

پيش دبستاني و دبستان غيردولتي ريّان نورالهدي

بهره گيري از روش‌هاي علمي و جديد ياددهي – يادگيري ( روش‌هاي فعال و مشاركتي )


هدف ما پرورش نسلي است كه آراسته به تعاليم اخلاقي قرآن و عترت و همچنين مسلط به علوم روز باشد و اين مهم با هماهنگي كامل خانه و مدرسه محقق خواهد شد.

payampic

نشانی :

پیش دبستانی و دبستان پسرانه
 نشانی: تهران ، خیابان ستارخان ، خیابان پاتریس لومومبا ، بلوار سروناز ، پلاک 5

 

پیش دبستانی و دبستان دخترانه
نشانی: تهران ، خیابان آزادی ، روبروی دانشگاه شریف ، کوچه شهید حیدرتاش ، پلاک 36

madresehlogo3

دبستان ریان یک مرکز آموزشی قرآن محور است که هدف آن تربیت دانش آموزانی است
که مزین به آموزه های قرآن و عترت علیهم السلام
و متخلق به اخلاق اسلامی و قرآنی و مسلط به علوم روز باشند.

kid